ما خدمات متنوعی را در حوزه IT ارايه می دهیم

اولین نیاز هر کارخانه ، معدن ، کارگاه ، شرکت و … جهت بهره برداری بهینه از مجموعه خود، استفاده از خطوط ارتباطی جهت تماس و کنترل آن مجموعه می باشد. با توجه به دوری کارخانجات و معادن از مراکز شهری و نبود بستر مخابراتی مناسب در اکثر نقاط موارد ذیل از دغدغه های مدیران این مجموعه ها بوده است .

نیاز به اینترنت و همچنین خطوط تلفن شهری در نقاط خارج از شهر ، ارتباط خطوط تلفن داخلی ما بین دفتر مرکزی ، کارخانجات و انبار ها ، کنترل و نظارت بر نحوه کارکرد پرسنل ، کارمندان و کارگران و همچنین خط تولید کارخانه از راه دور و از دفتر مرکزی بصورت زنده و با کیفیت مناسب و حتی نظارت بر مناطقی از کارخانه ها که تردد در آنها کم است ، نیاز به ایجاد شبکه کامپیوتری یکپارچه ما بین دفتر مرکزی ، کارخانجات و انبارهاشامل ارتباط نرم افزار های اتوماسیون اداری ، حسابداری و …. میان مراکز مورد نظر و ایجاد ارتباط تصویری ( ویدئو کنفرانس) ما بین کارخانجات با دفتر مرکزی ، ایجاد سیستم تلفن Wifi در محوطه شرکتها و سازمانها و سالن های کنفرانس و سوله های صنعتی ، انتقال خطوط E1 ، تلفن و تصاویر ما بین مراکز مورد نظرکه امکان کابل کشی وجود ندارد. از این رو شرکت سروش تلکام با توجه به شناخت این نیاز ها با ارائه راهکارهای وایرلس و رادیویی مناسب با ایجاد ارتباطی دائم ، مستقل و پایدار به این خواسته مدیران جامه عمل پوشانیده است و همچنین تلاش نموده است با ارائه راه حل های انحصاری گامی در جهت هر چه بهتر شدن شبکه هایمخابراتی در مناطق فاقد امکانات همچون کارخانجات صنعتی و معادن بر دارد .
انتقال خطوط تلفن و اینترنت: به علت نبود بسترهای مخابراتی مناسب و همچنین باتوجه به پراکندگی جغرافیایی شعب ارگانها ، سازمانها ، کارخانجات ، معادن و شرکت ها همواره یکی از دغدغه های مدیران اینگونه مراکز ایجاد ارتباط بین شعبات و یا حتی داشتن خطوط تلفن شهری برای شعباتی که خارج محدوده شهری هستند ، می باشد .
شرکت سروش تلکام با ارائه راهکارهای انحصاری و مطمئن از طریق سیستمهای وایرلس ، انتقال خطوط تلفن داخلی (سانترال) و شهری را حتی در فواصل بالای ۱۲۰ کیلومتر امکان پذیر نموده است .
ازکاربردهای این روش می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
۱) انتقال خطوط تلفن شهری از نقاطی که دارای این امکان مخابراتی می باشد به مناطقی که فاقد این امکانات هستند .۲) راه اندازی خطوط تلفن داخلی بدون نیاز به پرداخت هزینه مخابرات برای شماره گیری و ایجاد ارتباط سریع بین دو نقطه مورد نظر . به عنوان مثال یکپارچه کردن سیستم تلفن دو ساختمان و یا دفتر مرکزی یک شرکت یا کارخانه

انتقال دیتا: تامین سرویس های ارتباطی به عنوان یکی از شاخص های پیشرفت در نقاط دوردست از اهدافی بود که تا دهه های گذشته بسهولت قابل تأمین نبود. اینگونه نیازها به همراه نیازهای صنعتی جهت تأمین ارتباط در مراکز صنعتی پراکنده از قبیل تأسیسات نفتی / گازی و خطوط انتقال، فشار مضاعفی برای یافتن راه حل های مناسب ایجاد نمودند.
با گسترش شهرها و بوجود آمدن فاصله های جغرافیایی بین مراکز سازمان ها و شرکت ها و عدم رشد امکانات مخابراتی با رشد نیاز ارتباطی داخل کشور ، یافتن راه حل و جایگزین مناسب جهت پیاده سازی این ارتباط شدیدا احساس می شود که در این زمینه سیستم های مبتنی بر تکنولوژی بی سیم انتخاب مناسبی می باشد.

انتقال تصویر: انتقال تصاویر دوربین ها به مناطق مورد نظر ، همیشه از طریق روشهای متداول مانند کابل کشی و یا انتقال از طریق خطوط تلفن امکان پذیر نیست . کابل کشی در فواصل و مکان های خاصی امکان پذیر است و کیفیت تصاویر انتقالی از طریق خطوط تلفن هم قابل قبول نیست ، شرکت سروش تلکام با استفاده از سیستمهای وایرلس و رادیویی،امکان انتقال تصاویر را در فواصل طولانی با کیفیت عالی و همزمان (Real) در مکان های مورد نظر را فراهم نموده است .
۲- ارتباطات کابلی:
یکی روشهای متداول برای ارتباط روش کابلی است. در این سیستم از انواع کابل مانند زوج سیم تلفن، کابل کواکسیال، کابل های Cat5,Cat6,Cat7 ، فیبر نوری و غیره که هر کدام تکنولوژی خاص خود را دارد استفاده میگردد.
یکی از محیط های انتقال در شبکه های کامپیوتری، فیبر نوری است. فیبر نوری را هنگامی استفاده می کنیم که نیاز به ارتباط بین مسافت های بیش از ۱۰۰ متر و پهنای باند بیشتری نسبت به کابل های مسی و… داریم. در این فیبرها، نور در اثر انعکاسات کلی در فصل مشترک هسته (core) و غلاف (cladding)، انتشار پیدا خواهد کرد. منابع نوری در این نوع کابل ها، دیود لیزری و یا دیودهای ساطع کننده نور می باشند.

فیبرهای نوری از نظر ژاکت محافظ به انواع مختلف از قبیل ضد جونده، وایر استیل آرمورد، ضد آتش، ضد دود و … تقسیم می شوند. همچنین متناسب با محل استفاده به سه گروه مصارف داخل ساختمانی Indoor ، مصارف داخل ساختمان و کانالهای پلاستیکی و فلزی Indoor/Outdoor و برای استفاده در فضای آزاد و دفن در زیر زمینOutdoor تقسیم می شوند.

هم ترین خدمتی که گروه مشاوران مرکز IP می تواند به شما اراپه دهد نصب و راه اندازی مرکز تلفن شماست. البته ایم مراکز می توانند به اشکال مختلفی وجود داشته باشند اما زیر ساخت همگی یک شان است. با این همه ما آن ها را با توجه به نیاز مشتریان به گروه های زیر تقسیم بندی می کنیم تا شما نیز با توجه به نیاز خود آن را انتخاب نمایید:

۱. مرکز تلفن ابتدایی:

این مرکز تلفن برای شرکت ها و کارخانه های کوچک در نظر گرفته می شود. در این مرکز تنها نیاز است تا خطوط ورودی از طرف مخابرات به تلفن های داخلی مختلف متصل گردد. به این ترتیب شما می توانید یک پیام خوش آمدگویی داشته باشید که با معرفی داخلی ها راهنمایی مختصری به تماس گیرنده داشته باشد. به این ترتیب و با امکانات بسیار وسیعی که این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد دیگر نیازی به یک تلفن چی نخواهید داشت. از دیگر امکانات این سرویس یه شرح زیر است:

پخش پیغام خوش آمدگویی متفاوت در ساعات مختلف شبانه روز
راهنمایی تماس گیرنده جهت انتخاب بخش و یا شخص موردنظر در سازمان
ارتباط با داخلی مربوطه
اتصال به صندوق صوتی در صورت عدم پاسخگویی و یا مشغول بودن خط داخلی
ادغام صدا ، تصویر و داده درون شبکه IP
قابل اتصال به خطوط E1 و PRI و خطوط آنالوگ
پشتیبانی از پروتکل های SIP , H323
سرویسهای اطلاع رسانی گویا(IVR)
توزیع خودکار تماسها (ACD) و در صف قرار دادن تماس گیرندگان
سرویس ضبط مکالمات و ذخیره سازی Online با فرمتMP3
این بخش به عنوان جایگزین اپراتور، جهت اداره کلیه امور تلفنی بصورت خودکار، بکار می‌رود. سیستم تلفن گویا پس از تشخیص زنگ و جوابگویی به آن، پیام خوش‌آمدگویی را پخش نموده و سپس سیستم، تماس گیرنده را جهت اتصال به شخص و یا بخش مورد نظر راهنمایی می‌نماید. تماس گیرنده می‌تواند با ورود شماره‌های اعلام شده و یا شماره داخلی مقصد مورد نظر خود را انتخاب نماید. در صورت عدم پاسخگویی و یا مشغول بودن خط داخلی، تماس گیرنده می‌تواند در صندوق صوتی شخص مورد نظر پیغام بگذارد و یا منتظر بماند تا داخلی آزاد شود. همچنین در صورت انتخاب تماس گیرنده می‌تواند با اپراتور صحبت کند و اطلاعات تکمیلی درخواست نماید.این سرویس کلیه امکانات و قابلیت‌های یک سیستم منشی خودکار را داراست و مطابق نیاز شرکت و یا سازمان از طریق ارتباط با مرکز تلفن سانترال برنامه‌ریزی می‌گردد.

در سیستم های جدید تلفنی شما به امکاناتی بسیار فراتر از تلفن های سنتی دسترسی دارید. این سیستم ها هزینه های شما را کاهش می دهند و با دقت بسیاری کارهای شما را انجام خواهند داد. شما را از دخالت یک منشی حواس پرت ! نجات خواهند داد.
به طور نمونه به یک مثال بسیار ساده دقت کنید: شما صاحب چند مهد کودک در شهر هستید و ثبت نام کودکان جدید و اطلاع رسانی در مورد زمان حضور آن ها و مراحل ثبت نام شان برای شما به یک کابوس بدل شده است. با یک سیستم نلفنی که برنامه ریزی شده باشد دیگر شما غصه ای نخواهید داشت. مشتری به شما زنگ می زند و با همان تلفن شما مشخصات او را دریافت می کنید و صدایش را ضبط می نمایید. در پایان ثبت نام یک شماره پیگیری به او می دهید که پس از آن با وارد کردن شماره می تواند مراحل ثبت نام کودک خود را پیگیری کند.
یا یک شرکت خدماتی قصد دارد برای واحد گارانتی قطعات خود از سیستم تلفنی به منظور اطلاع رسانی وضعیت گارانتی استفاده کند. مشتریان بعد از تحویل قطعه خود به شرکت، اپراتور یک کد رهگیری به آنها می‌دهد تا بعدا از طریق تلفن گویا بتوانند وضعیت قطعه خود را پیگیری کنند (کد رهگیری می‌تواند توسط CRM “سیستم مدیریت ارتباط با مشتری” یا هر نرم افزار دیگری بر روی Database ثبت شود). برای راه اندازی این سناریو در سیستم تلفنی می‌توان تماس ورودی را به صورت مستقیم یا از طریق IVR (منوی صوتی) به یک برنامه فرستاد و در آنجا کد رهگیری از مشتری گرفته شود و با توجه به وضعیت فعلی قطعه، فایل متناسب با آن پخش شود.
می بینید که به همین راحتی این سیستم می تواند امکانات نامحدودی در اختیار شما قرار دهد و شما را توانمند کند و هزینه های شما را کاهش دهد. این یکی از خدمات پیشرفته ای است که در این حوزه می توانیم به شما ارائه کنیم.
طراحی وب سایت این روزها توسط عده ی کثیری صورت می گیرد که کارهای قابل قبولی هم بین آن ها وجود دارد. اما مسئله این است که این کارها صرف هزینه و انرژی زیادی از سرف شما را طلب می کند. هزینه های گزاف طراحی های گرافیکی و فلش هزینه شما را بسیار افزایش می دهد و کارآیی سایت شما را به شدت کاهش می دهد. طرح های گرافیکی و فلش به نقاط ضعف وب سایت شما تبدیل می شوند چرا که زمان زیادی می برند تا در رایانه مخاطب اود گردد و از طرفی توسط انجین های بزرگ جستجوگر نادیده گرفته می شوند.

حال آن که اگر کمی دقت بخرج دهید با هزینه بسیار کم تری می توانید یک وب سایت داشته باشید که سریع لود شود و در جستجوگر ها نیز به خوبی دیده شوند. این کار از جهت دیگری هم به نفع شماست. کارتان سریع و به موقع تحویل می شود پس نگرانی ها از بی موقع تحویل شدن و کامل شدن سایت را نیز نخواهید داشت. بنابراین پیشنهاد ما این است که از تجربه سال های زیاد کار ما در این زمینه استفاده کنید و با یک هزینه بسیار معقول کار را به ما بسپارید.

توسعه سیستم عامل ها یکی از دغدغه های اصلی در توسعه خدمات رایانه ای است. بدون توسعه و بروز کردن سیستم عامل عملا پیشرفت بقیه حوزه ها نیز غیر ممکن است. در این مسیر لینوکس به عنوان سیستم عاملی بسیار پایدار و مطمئن شناخته می شود که می تواند تمام نیازهای شرکت ها و سازمان های مختلف در هر اندازه و ابعادی را عملی سازد. در سال های اخیر با توجه به نبود تخصص کافی در کشور و راحتی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس عملا در کشور ما توسعه چندانی نیافته است. اما با اعمال تحریم ها اکنون این وضعیت در حال دگرگون شدن است. سیستم عامل لینوکس می تواند یک بستر بسیار امن و مطمئن برای فعالیت های شما فراهم کند. اما چرا؟

۱. این سیستم عامل مجانی است و در عین حال بسیار گسترده است. هیچ امکانی در بقیه سیستم عامل ها نیست که در لینوکس موجود نباشد. هزینه های جانبی این سیستم نیز بسیار اندک است. به طور مثال به خرید انتی ویروس احتیاجی نیست. چون عملا این سیستم عامل ویروسی ندارد.

۲. کارآیی بالا در نسبت با سخت افزار: این سیستم عامل با سخت افزار های متوسط کارآیی بسیار بالایی دارد و نیازی به هزینه های گزاف برای خرید سخت افزارهای گران و بروز نیست. حال آن که شما در ویندوز سرور به سخت افزار بسیار بالایی احتیاج دارید که هزینه های بسیار گزافی را تحمیل می کند.

۳. پایداری بسیار بالا: در کشور ما رسم بر آن است که با چند هزار تومان یک سی دی از سیستم عامل بعضا چند هزار دلاری خریداری می شود و سرور نصب گردیده . بقیه متعلقات نیز بر روی آن ها نصب می شود. اما غافل از این که سیستم عامل قفل شکسته عملا پایداری چندانی ندارد. هزینه های بعدی که برای این کار صورت می گیرد بسیار با ارزش تر فقط یک سیستم عامل است چرا؟ فرض کنید شما یک ویندوز سرور قفل شکسته برای سرور حسابداری خود استفاده می کنید. عملا هزینه سرور در مقابل هزینه پرسنلی و نرم افزار حسابداری و مهمتر از همه اطلاعاتی که در طول زمان جمع شده است بسیار بیشتر از آن است که گمان کنید. با از بین رفتن این اطلاعات عملا شما زمانی را از دست داده اید که غیر قابل بر گشت. بنابراین از ابتدا یا باید در یک سیستم عامل اصلی آن را نصب کنید یا با مشوره درست در یک سیستم عامل لینوکس نصب کنید و از آن پشتیبان بگیرید.

۴. محیط کاربری دلخواه: دیگر بر خلاف گذشته اکنون لینوکس یک خط فرمان بی روح نیست بلکه سیستم گرافیکی رابط آن از ویندوز بسیار دلپذیر تر شده است.

۵. پشتیبانی از همه سخت افزارها: لینوکس اکنون به معنای واقعی Plug and Play شده است و نیازی به صرف وقت برای شناساندن سخت افزارها نیست. سخت افزارها براحتی شناخته می شوند کار می کنند.

در مجموع اگر چه تصمیم سختی به نظر می رسد اما ما به شما توصیه می کنیم که حتا برای رایانه های رومیزی خود از سیستم لینوکس استفاده کنید. تمام نرم افزارها از جمله آفیس با زبان فارسی در اختیار شماست و هر نرم افزار دیگری که بخواهید می توانید در محطی لینوکس از آن استفاده کنید. برنامه های واسط حتا برنامه هایی که تنها تحت ویندوز هستند را نیز برای شما اجرا می کنند.

برای نصب و راه ندازی شبکه خود بر اساس توزیع های مختلف لینوکس با ما تماس بگیرید تا شما را در این حوزه یاری دهیم.

خدماتی که مخصوص مشتریان خود ارائه می کنیم:

تولید اپلیکیشن های تان را به ما بسپارید. ما آن را به نحو احسن انجام خواهیم داد. نمونه کارها را ببینید و تصمیم بگیرید!

شما می توانید با هزینه بسیار کمی از ما یک اتوماسیون اداری برای موبایلتان اجاره کنید. این اتوماسیون دیگر همیشه همراه شما ست!

یکی از خدمات ما به شما یک دفتر مجازی است که می توانید یک شماره هشت رقمی در شیراز داشته باشید و منشی تلفنی آنلاین و ارسال تماس های ورودی به سمت شما و . . .

هر کاری که در توانایی مان باشد برای رضایت شما انجام می دهیم

تنها کافی است که یک مشاوره کوتاه با ما داشته باشید

تماس با ما