در بازار جهانی محصولات زیادی وجود دارد و ایبیکن های موجود بسیار متفاوت هستند به همین دلیل باید در زمان خرید ایبیکن به این تفاوت ها توجه کافی داشته باشید. البته نکاتی نیز وجود دارد که همه آن ها رعایت می کنند. اما در طی سال گذشته که تعداد زیادی ایبیکن را برای استفاده های متفاوتی تست کرده این به این تفاوت ها آشنا شده ایم.
این تفاوت ها بیشتر نشات گرفته از شرکت تولید کننده چیپست BLE است و دستگاه های متفاوت با یک چیپست تقریبا رفتار بسیار شبیهی نشان می دهند. باید توجه داشت که زمانی که از ایبیکن حرف می زنیم اصلاح عامی را بکار می بریم اما در زبان تخصصی ایبیکن محصول شرکت اپل و ادی استون محصول شرکت گوگل است. بنابراین اگر اپل مد نظرتان است باید ایبیکن بخرید و اگر اندروید مورد هدف تان است باید دستگاهی بخرید که ادی استون را پشتیبانی کند.

eddystoneCards

نکته بعدی متراژ ارسال سیگنال است که بسیار مهم است. در بعضی پروژه ها از ایبیکن های با متراژ بالا نمی توان استفاده کرد و برعکس. در این زمینه حتما قبل از خرید مشورت بگیرید چون بعدا کنترل متراژ و سیگنالینگ برای تان کاری دشوار خواهد شد. اما اگر از ابتدا به این نکته توجه داشته باشید می توانید این پروژه را براحتی انجام دهید.
توجه داشته باشید زمانی که هم به سیگنال و هم به پروسس احتیاج دارید باید اینترنت اشیا را بخدمت بگیرید. در این مورد بهتر است با همکاران من در بخش اینترنت اشیا androidofthings.ir حتما مشورت کنید. از سایت هم می توانید اطلاعات اولیه را بدست اورید ولی بهتر است یک مشورت هم بگیرید.
از بخش فروشگاه ما می توانید ایبیکن را تهیه کنید http://ingn.ir/store